Vabilo na Festival FIRST® LEGO® League Junior

Bliža se!

KAJ?  MISIJA LUNA, Festival FLL Jr Vitanje 2019

KDAJ? V soboto, 20. aprila 2019, od 9.45 dalje (za obiskovalce)

KJE? Noordung center, Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga, Na vasi 18, 3205 Vitanje

ORGANIZATOR: Zavod Super Glavce

GOSTITELJ: Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga

Ves čas dogodka bo mogoč ogled razstav v Centru Noordung.

 

 

FIRST ® LEGO® Liga Jrje netekmovalen, multidisciplinaren in zabaven program izkustvenega učenja in dela.

Oblikovan je tako, da otroci, stari od 6 do 10 let, s pomočjo priljubljenih kock in gradnikov spoznavajo matematiko, naravoslovje, tehniko, računalništvo in informatiko na način, ki je povsem primeren in prilagojen njihovi starosti.

Otroci uporabljajo preprosto orodje LEGO Education WeDo (Legokocke, motorček, senzorje itd.), ki jim omogoča, da se z njegovo pomočjo naučijo glavnih prvin programiranja, kar potem prenesejo v vsakdanje življenje. Z uporabo WeDo pri otrocih spodbujamo sodelovalno učenje ter komunikacijske spretnosti. WeDo je zelo motivacijsko naravnan za otroke v prvem in drugem triletju osnovne šole, saj gre za sestavljanje Legokock v različne oblike, nato pa lahko te oblike z uporabo preprostih ukazov v programu WeDo sprogramiramo, da se premikajo, kot želimo.

Vsako leto, en ali dva mentorja vodita male radovedneže skozi raziskovanje novega izziva – univerzalne in aktualne znanstvene teme/problema, kot so: voda, varna hrana, recikliranje, energija, medgeneracijsko sodelovanje … letos o tem kaj moramo vedeti, če želimo živeti na Luni, kaj bi tam jedli, pili, kako bi pridobivali energijo, dihali, kako bi si krajšali čas, se zabavali, …

Skozi proces dela se otroci naučijo o timskem delu, čudežih znanosti in tehnologije in zelo pomembnih ter unikatnih vrednotah FIRST – odkritje, inovativnost, vpliv, vključevanje/Inkluzija, skupinsko delo in zabava.

 

 

Vsako sezono se lahko zberejo na festivalu/ih, predstavijo svoja spoznanja, ekipo, model, delijo ideje z vrstniki in obiskovalci, dobijo povratne informacije odraslih radovednežev – ocenjevalcev, proslavijo zaključek sezone in se zabavajo. Program lahko izvajamo v razredu, vendar ni namenjen zgolj šolskemu okolju. V sezoni 2018/19 je v program FLL Jr vključenih 50 skupin po celi Sloveniji.

Celoletni program in dogodke v Sloveniji organizira in izvaja Zavod Super Glavce.

 

Gostitelji dogodkov v sezoni 2018/19

  • Dr. Dominik Kobold in Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga Vitanje
  • Ravnatelj Branko Močivnik in I. osnovna šola Celje
  • Ravnateljica Janja Sršen in OŠ Predoslje Kranj
  • Ravnateljica Majda Pikl, OŠ Vransko – Tabor in občina Vransko
  • Ravnateljica Mira Kovač, OŠ Žužemberk in občina Žužemberk
  • Prof. dr. Marko Munih, Fakulteta za elektrotehniko Ljubljana, Laboratorij za robotiko
  • Fakulteta za računalništvo in informatiko Ljubljana

 

URNIK

9.00: Registracija ekip in priprava prostorov

9.15: Sestanek za vodje ekip in sestanek radovednežev – ocenjevalcev

9.45: Odprtje Festivala

10.30 – 13.30: Predstavitve modelov LEGO in Pokaži mi! posterjev

11.45 – 13.30: Kosilo, SuperGlavcanje – FLL INTO ORBIT

13.30: Priprave na zaključek in pozdrav

*Organizator si pridržuje pravico do spremembe urnika.

 

Sodelujoče ekipe na Festivalu v Noordung centru

1. Spremljevalci elektrike, Društvo MNLR Obale, Ankaran
2. Lego Scientists, e-Hiša, novogoriška hiša poskusov
3. Lego Astronavti, OŠ Antona Tomaža Linharta, Radovljica
4. Vesoljski raziskovalci, OŠ Antona Tomaža Linharta, Radovljica
5. Pet (5) kraterjev, OŠ Breg,Ptuj
6. Prijatelji na Luni, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, PŠ Žalna
7. Vesoljski pirati, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, PŠ Žalna
8. Nori znanstveniki, OŠ Miška Kranjca Ljubljana
9. DJ Lama, OŠ Preska
10. Houston, OŠ Preska
11. Lego mojstri, OŠ Puconci
12. Vesoljski junaki, OŠ Puconci
13. Kockarji, OŠ Radlje ob Dravi
14. Kristalčki, OŠ Radlje ob Dravi
15. OŠ Spodnja Šiška Ljubljana
16. Kavalirčki, OŠ Staneta Žagarja Kranj
17. Lego vesoljčki, OŠ Šentjernej
18. Lego glavce, OŠ Šentvid Ljubljana
19. Black demons Jr., OŠ Trbovlje
20. Zmaji, OŠ Vide Pregarc Ljubljana
21. RoboVrančki, OŠ Vransko – Tabor
22. Taborski FLLjevci, OŠ Vransko – Tabor, POŠ Tabor
23. Lunini popotniki, OŠ Vrhovci Ljubljana
24. Legosoljčki, Podjetniški inkubator Kočevje
25. prijatelji Begunje na Gorenjskem
26. prijatelji Begunje na Gorenjskem
27. Vesoljski lunarni popotniki, Razvojni center Novo mesto
28. Raziskovalci na Luni, Zavod 1-2-3, Domžale
29. Astronavti, Zavod 1-2-3, Domžale
30. SuperJunaki, Zavod ZRKP, Ljubljana